3 Eylül 2015 Perşembe

2015 - 2016 PTT 1. Lig Transfer Raporu


1461 TRABZON (Teknik Direktör: Sebahattin Akbayrak)

Takımda Kalanlar: Abdulkadir Parmak, Aytaç Ak, Emrullah Kokoç, Hamza Gür, Kemal Karaman, Okan Yıldız, Oktay Demircan, Recep Ağa Özkanca, Recep Uğur Öztürk, Yaser Hacımustafaoğlu
Gelenler: Yoann Arquin (St. Mirren), Serge Akakpo (Goverla Uzhgorod), Ziya Alkurt (Giresunspor), Ali Kuçik - Erhan Kara - Kaan Güdü (Fatih Karagümrük), Ömer Tunç (Ümraniyespor), Ziya Aydın (Büyükçekmece Tepecikspor)
Kiralık Gelenler: Ferhat Yazgan - Hasan Batuhan Artarslan - İbrahim Demir - Kurtuluş Yurt - Oğulcan Gökçe - Oğuzhan Acar - Yüksel Şişman (Trabzonspor)
Altyapıdan Yükselenler: Ogün Samet Nuhoğlu

Gidenler: Canberk Dilaver (Adanaspor), Savaş Yılmaz (Manisaspor), Kubilay Anteplioğlu (Fethiyespor), Mustafa Öztürk (MKE Ankaragücü), Vehbi Furkan Yıldırım (Tokatspor), Enes Erdal İç - Muhammet Mahmut Emir (Arsinspor), Ömer Halis Güven (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor), İsmet Gökseloğlu (Ödemiş Belediyespor)
Kiralaması Bitenler: Ahmetcan Dilaver - Ali Han Tunçer - Emre Aydın - Hasan Ahmet Sarı - Mert Danışmaz (Trabzonspor), Emre Torun (Antalyaspor)


ADANA DEMİRSPOR (Teknik Direktör: Osman Özköylü)

Takımda Kalanlar: Hüseyin Kala, İzzet Çelik, Josef Attamah, Mehmet Can Keskin, Özgür Can Özgür, Serhat Kurtulmuş, Timur Bayram Özgöz, Umut Sözen
Gelenler: Daniel Mojsov (Lierse SK), Mickael Pote (Omonia Nicosia), Victor Astafei (Petrolul Ploiesti), Ferreria (Bluewings), Anıl Sarak (Bursaspor), Şenol Can (Gaziantepspor), Oğuz Dağlaroğlu (Akhisar Belediyespor), Anıl Taşdemir (Kayserispor), Aykut Akgün (Kardemir Karabükspor), Burak Çalık - Emrullah Şalk - Uğur Akdemir (Balıkesirspor), Ahmet Burak Solakel (Samsunspor), Mehmet Ozan Tahtaişleyen (Adanaspor), Emin Aladağ - Zafer Çevik (Bucaspor), Lokman Atakol (Eyüpspor), Turgut Kaan Çoban (Cihangir GSK), İrfan Mart (Yamanspor), Önder Sezar Mangu (Aralık 2014'te Kızılcabölükspor'dan Ayrıldı)

Gidenler: Ferhat Çökmüş (FC Will 1900), Yiğitcan Erdoğan (Balıkesirspor), Mehmet Rızvan Yıldız - Şaban Özel (Şanlıurfaspor), Mesut Saray (Elazığspor), Ahmet Çelik - Emre Selen (Yeni Malatyaspor), Hakan Söyler (Hatayspor), Hurşut Meriç (Bandırmaspor), Fatih Şen (Pendikspor), Ali Osman Antepli (Bursa Nilüferspor), Burak Mazak, Fazlı Kocabaş, Muhittin Tümbül, Tolga Özgen
Kiralaması Bitenler: Umut Gündoğan (Galatasaray), Beykan Şimşek - Erman Taşkın - Hakan Çinemre (Fenerbahçe), Oğuz Han Aynaoğlu (Bursaspor), Artun Akçakın - Tayfur Bingöl (Gençlerbirliği), Abdülkerim Bardakçı (Torku Konyaspor), Cumali Bişi (Çaykur Rizespor), Budimir Janoseviç (Spartak Subotiç), Gustavo Alves (Liverpool Montevideo)
Kiralık Gidenler: Yunus Ünsal (Erzin Belediyespor)
Lisans Çıkartılmayanlar: Ferhat Vanlı - Mertkan Köziğ


ADANASPOR (Teknik Direktör: Eyüp Arın)

Takımda Kalanlar: Ahmet Bahçıvan, Ahmet Dereli, Cem Özdemir, Emre Uğur Uruç, Fahri Akyol, Hayrullah Mert Akyüz, İrfan Can Eğribayat, Mehmet Sak, Merthan Açıl, Mustafa Sami Can Keskin, Nduka Ozokwo, Olcay Turhan, Sabit Hakan Yılmaz, Tevfik Altındağ, Yiğitcan Gölboyu, Yusuf Fırat Kaplan
Gelenler: Renan Foguinho (Atletico Paranaense), Ronieli (Sao Paolo), Magaya Gueye (Millwall), Didi (GO Audax), Ergin Keleş - Mahmut Temür (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Özgür Öçal (Alanyaspor), Canberk Dilaver (1461 Trabzon), Sadrettin Fırat Kocaoğlu (Gölbaşıspor), Yakup Demir (Van Büyükşehir Belediyespor)
Altyapıdan Yükselenler: Feyzi Delikanlı - Serbay Can

Gidenler: Cemşid Maharramov (Ravan Bakü), Tiago Bezerra (El Arabi), Mehmet Ozan Tahtaişleyen (Adana Demirspor), Abdullah Karmil (Alanyaspor), Murat Yılmaz (Altınordu), Mehmet Boztepe (Bandırmaspor), Selçuk Şahin (Gümüşhanespor), Atilla Koca (Darıca Gençlerbirliği), Fatih Mustafa Baydemir
Kiralık Gidenler: Atakan Ekiz (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor), Turhan Alper Turgut (Payasspor), Berk Tömek - Ömer Can Tamursoylu (Kozan Belediyespor)


ALANYASPOR (Teknik Direktör: Erhan Altın)

Takımda Kalanlar: Ahmet Özer, Ahmet Şahbaz, Deniz Vural, Efecan Karaca, Haydar Yılmaz, Jonathan Ayite, Kerem Can Akyüz, Osman Şimşek, Rauf Öktem, Sinan Özkan, Slavko Peroviç, Timuçin Aşcıgil, Tolga Tekin
Gelenler:  Stefan Sunday (CSKA Sofya), Nuru Suley (El Ahli Trablus), Barış Örücü (Torku Konyaspor), Abdullah Karmil (Adanaspor), Yasin Palaz (Bandırmaspor), Alişan Şeker (Kırklarelispor), Yücel İbrikçi (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor)
Kiralık Gelenler: Emre Can Coşkun (Galatasaray), Gökay İravul (Fenerbahçe), Artun Akçakın - Tayfur Bingöl (Gençlerbirliği), Ahmet Kesim - Caner Arıcı (Osmanlıspor)
Altyapıdan Yükselenler: Aziz Murat Karahan - Hasan Emiroğlu - Murat Şimşek* - Reşo Akın - Sergen Şakirler - Uygar Üstün

Gidenler: Yussif Chibsah (GAIS Göteburg), Emre Akbaba (Antalyaspor), Eren Özen (Balıkesirspor), Kerem Gülbahar (Denizlispor), Erman Bulucu (Manisaspor), Mehmet Kağan Burak Uça - Türker Toptaş (İnegölspor), Atacan Öztürk (Sarıyer), Adem Gökçe (Nazilli Belediyespor), Gökalp Seçal (Gümüşhanespor), Kazım Dülger (Ankara Demirspor), Fırat Tayboğa (Germania Schwanheim), Ahmet Demir, Mehmet Erdoğan
Kiralaması Bitenler: Tomas Borek (Toruku Konyaspor)
Kiralık Gidenler: Alper Tursun (Ankara Demirspor), Murat Şimşek* (24 Erzincanspor)
Lisansı Çıkartılmayanlar: Koray Çölgeçen, Ünal Noyan


ALTINORDU (Teknik Direktör: Hüseyin  Eroğlu)

Takımda Kalanlar: Alican Özfesli, Alim Harlak, Arif Morkaya, Barış Alıcı, Berk Erel, Berkay Samancı, Caner Ferizcan, Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü, Erce Kardeşler, Erdoğan Yeşilyurt, Fatih Aktay, Gökhan Yılmaz, Göksu Türkdoğan, Halil İbrahim Tuna, Kerim Alıcı, Mehmet Mert Pala, Muhammed Rıdvan Özdemir, Ramazan Evren Üstündağ, Safa Altuntaş, Serkan Göksu, Sinan Osmanoğlu, Timur Temeltaş, Tolgahan Acar, Yusuf Abdioğlu, Yusuf Acer, Yusuf Yalçın Arslan
Gelenler: Bilal Yener Arıca (Kayserispor), Murat Yılmaz (Adanaspor), Uğur Arslan Kuru (Aydınspor 1923), Emre Kara (Tuzlaspor)
Kiralık Gelenler: Yıldıray Koçal (Osmanlıspor)
Altyapıdan Yükselenler: Gökhan Tunahan

Gidenler: Rıza Efendioğlu (Kardemir Karabükspor), Taha Balcı (Karşıyaka), Kemal Cingirt (Yeni Malatyaspor), Mertan Caner Öztürk (Manisaspor), Murat Cömert (Fethiyespor), Furkan Tuşik (Ankara Demirspor), Mert Hakan Yandaş (Tirespor 1922), Barış Türkmen, Melih Can Yağcı
Kiralaması Bitenler: Oğuzhan Berber (Çaykur Rizespor), Bahattin Köse (Akhisar Belediyespor), Kerim Avcı (Kayseri Erciyesspor)
Kiralık Gidenler: Ozan Sol (Manisaspor), Ali Berkin Şenol - Taner Kahriman (Bursa Nilüferspor), Murat İrişli (Sancaktepe Belediyespor), Berkant İstanbul (Bergama Belediyespor), Cihan Topaloğlu (Manisa Büyükşehir Belediyespor)



BALIKESİRSPOR (Teknik Direktör: Erkan Sözeri)

Takımda Kalanlar: Abdülhamit Yıldız, Ali Öztürk, Andrija Vukoviç, Bülent Cevahir, Eray Ataseven, Ertuğrul Furkan, Hasan Hatipoğlu, Kwame Karikari, Muğdat Çelik, Muhammed Can, Muharrem Tunay Meral, Oğuzhan Çapar, Okan Alkan, Umutcan Yüksel
Gelenler: Genero Zeefuik (FC Groningen), Alfred Sankoh (Hazar Lenkaran), Abdurrahman Dereli (Sivasspor), Yiğit İsmail Gökoğlan (Akhisar Belediyespor), Dilaver Güçlü - Ragıp Başdağ (Osmanlıspor), Kerim Avcı (Kayseri Erciyesspor), Yiğitcan Erdoğan (Adana Demirspor), Hüseyin Tok (Şanlıurfaspor), Eren Özen (Alanyaspor), Uğur Aktaş (Giresunspor)
Kiralık Gelenler: Yago Rodrigues Soares (Sao Paolo)
Altyapıdan Yükselenler: Çağatay Vatan - İbrahim İçuz - Kaan Türkçetin - Mustafa Önay - Nazif Tekin - Sertan Çakır - Şerif Korkmaz

Gidenler: Andre Santos (Metz), Ronal Vargas (AEK Atina), Khalifa Jabbie (FC Sheriff), Ermin Zec (Gabala), Ante Kulusiç (Gençlerbirliği), Aykut Çeviker (Akhisar Belediyespor), Berkan Emir (Kayserispor), İlhan Depe (Kardemir Karabükspor), Burak Çalık - Emrullah Şalk - Uğur Akdemir (Adana Demirspor), Gökhan Ünal (Karşıyaka), Selçuk Kaban (Büyükçekmece Tepecikspor), Cihat Kahraman (Kızılcabölükspor), Enes Bilgiç, Fevzi Çakıcı, Isaac Promise, Tomislav Glumac
Kiralaması Bitenler: Sercan Yıldırım (Galatasaray), Vitor Gomes (Moreirense)
Kiralık Gidenler: Hilmican Kaplan (Tokatspor), Uğur Aygören (Dardanelspor), Muhammet Aran (Gölcükspor), Sinan Uzun (Menemen Belediyespor), Mustafa Demir (Kastamonuspor 1966), Furkan Çil (Düzcespor)
Lisansı Çıkartılmayanlar: Alihan İdikut, Mehmet Yasin Çalışkan


BOLUSPOR (Teknik Direktör: Özan Bizati)

Takımda Kalanlar: Cengiz Umut Meraş, Emre Kılınç, Emrullah Yıldırım, Enes Güler, Erdi Yokuşlu, Fahri Eren Pamuk, İbrahim Kılıç, Kadir Kahvecioğlu, Luiz Henrique, Mehmet Can Işık, Melih Ağa, Muhammed Enes Yılmaz, Özgür Kazar, Senad Sancak
Gelenler: Anco Jansen (Roda), Sebastian Hernandez (Ludogorets), Fatih Nurullah Turan (Fortuna Sittard), Tosaint Ricketts (Hapoel Hayfa), Edward Orfere (Inverness), Furkan Narin (Gençlerbirliği), Alican Karadağ (Sivasspor), Tevfik Köse (Çaykur Rizespor), Adem Alkaşi - Petr Janda (Antalyaspor), Soner Şahin (Samsunspor), Ramazan Sal (Karşıyaka), Eren Aydın - Noyan Öz (Elazığspor), Emrecan Afacanoğlu (Bucaspor), Halil İbrahim Can (Körfez İskenderunspor), Sefer Sever (Büyükşehir Belediye Erzurumspor), Oğuzhan Çimen (Gençlerbirliği Altyapı)
Kiralık Gelenler: Yusuf Emre Gültekin (Gençlerbirliği), Andaç Güleryüz (Eskişehirspor), Kubilay Aktaş (Kasımpaşa)
Altyapıdan Yükselenler:

Gidenler: Aleksansar Prijoviç (Legia Varşova), İsa Demir (Assyriska FC), Vagıf Cevadov (Hazar Lankeran), İsmail Haktan Odabaşı (Gaziantepspor), Ömer Alp Kulga (Osmanlıspor), Deniz Aslan (Karşıyaka), Murat Gürbüzerol (Samsunspor), Kenan Şahin (Elazığspor), Serkan Şirin (Hatayspor), İlyas Yılmazer (İnegölspor), Serkan Yalçın (Sarıyer), Ömer Gökali (Ofspor), Emre Taşkoparan (Etimesgut Belediyespor), Ahmet Anıl Ulusoy, Ahmet Kulabas, Barış Odabaş, Nurettin Kayaoğlu
Kiralaması Bitenler: Mehmet Kuruoğlu (Trabzonspor), Özkan Karabulut (Gençlerbirliği), Ali Dere - İshak Çakmak - Kibong Mbamba (Konyaspor)
Kiralık Gidenler: Harun Tutum - Kaan Bozacı (Bergama Belediyespor), Abdülsamet Kırım (Niğde Belediyespor), Eray Can Akkaya - Ömer Çetinbaş - Said Can Açıkalın - Yasin Dülger (24 Erzincanspor), Mustafa Coşkun (Adliyespor)
Lisansı Çıkartılmayanlar: Bilal Gülden, Gökhan AkıllıKemal Atıcı, Ogün Aytaç Yavuz


DENİZLİSPOR (Teknik Direktör: Mehmet Altıparmak)

Takımda Kalanlar: Alperen Babacan, Asil Kaan Güler, Cem Tosun, Cihan Özkaymak, Emincan Konuk, Fatih Çakır, Hüseyin Altıntaş, İsmail Şahmalı, Kazım Sarı, Muhammed Emel, Muhammet Arı, Mustafa Diler, Mustafa Keçeli, Sercan Gezici, Serkan Atak, Şenol Akın, Şevki Çınar, Tsevetan Genkov, Veli Acar
Gelenler: Recep Niyaz (Fenerbahçe), Anmar El Mubareki (Telstar), Daniel Dimov (Maccabi Petah Tikva), Leozinho (AEL Kalloni), Leandrinho (Herediano), Cenk Güvenç (Çaykur Rizespor), Furkan Şeker (Osmanlıspor), Ayhan Tuna Üzümcü (Samsunspor), Servan Taştan (Karşıyaka), Kerem Gülbahar (Alanyaspor), Şaban Yılmaz Genişyürek (Manisaspor)
Altyapıdan Yükselenler: Ahmet Tuncal - Ali Rıza Çetinel - Alperen Yazıcı* - Osman Kaya - Şefik Can Erel - Umut Can Beyazıt*

Gidenler: Rail Malikov (AZAL), Erçağ Evirgen (Kayseri Erciyesspor), Muhammed Himmet Ertürk (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Gökhan Dinçer (Manisaspor), Berat Jonathan Odabaşı (Fethiyespor), Emrah Bozkurt (MKE Ankaragücü), Mert Çakar (Kocaeli Birlikspor), Burak Karaduman - Hakan Ateş (Sarıyer), Ilian Yordanov
Kiralaması Bitenler: Emre Can Coşkun (Galatasaray), Mehmet Cansın Çiçek (Gençlerbirliği), Hüseyin Atalay (Antalyaspor), Rostanda Kouemaha (Lierse SK)
Jübile Yapanlar: Bülent Ertuğrul (Eskişehirspor Antrenörü Oldu)
Kiralık Gidenler: Alperen Yazıcı* - Fatih Soyatik - Mustafa Tahran - Ogün Karakaya (Denizli Büyükşehir Belediyespor), Umut Can Beyazıt* (Sandıklıspor), Burak Yılmaz - Onur Deniz Kurt (Kızılcabölükspor)
Lisansı Çıkartılmayanlar: Muharrem Ötkün


ELAZIĞSPOR (Teknik Direktör: Bayram Bektaş)

Takımda Kalanlar: Hakan Bilgiç, Hamidou Traore, Kemal Tokak, Muhammed Ali Doğan, Murat Kalkan, Murat Kayalı, Mücahit Atalay, Noyan Öz, Onur Güney, Serdar Özbayraktar
Gelenler: Berk Yıldız (Galatasaray), Gilles Binya (Gaziantepspor), Wellington Brito (Başakşehir FK), Serdar Kulbilge (Kayserispor), Lamjed Chehoudi (Lokomotif Sofya), Silvere Ganvoula (Raja Casablanca), Cleyton (Skoda Xanthi), Prince Segbefia (Zorya Lugansk), Mesut Saray (Adana Demirspor), Murat Akyüz (Samsunspor), Mehmet Yiğit (Karşıyaka), Kenan Şahin (Boluspor), Çağrı Ortakaya (Giresunspor), Ümit Tütünci (Göztepe), Tunahan Ergül (Kocaelispor), Hakan Esa (Fatih Karagümrük Altyapı), Tayfun Aksoy (Mart 2014'te Adanaspor'dan Ayrıldı)
Kiralık Gelenler: Mehmet Cansın Çiçek (Gençlerbirliği), Bahadır Öztürk (Antalyaspor), Halil Akbunar (Göztepe), Çağlar Şahin Akbaba (Bucaspor)
Altyapıdan Yükselenler: Erhan Çınar - Onur Alsu

Gidenler: İgor Zenkoviç (Tobol), İzzet Yıldırım (Kardemir Karabükspor), Taner Yalçın (Kayseri Erciyesspor), Mehmet Çakır (Samsunspor), Zeki Korkmaz (Karşıyaka), Eren Aydın (Boluspor), Ferhat Odabaşı - Murat Sözgelmez (MKE Ankaragücü), David Deniz Kılınç (Bandırmaspor), Murat Tosun (Kartalspor), Çağlayan Alpsatan (Gümüşhanespor), Enis Kahraman (Kemerspor 2003), Cavid İmamverdiyev, Dario Cangele, Fabio Bilica, İbrahim Koray Arslan, Mehmet Oktay Aykurt, Mirsat Budak, Umut Utku Tekoğlu, Yunus Gül
Kiralaması Bitenler: Oğuz Aksoy - Ümit Karaal (Beşiktaş)
Kiralık Gidenler: Ömer Yıldız (Van Büyükşehir Belediyespor), Ahmet Doğan - Muhammet Akyıldız (Dersimspor)
Lisansı Çıkartılmayanlar: Mehmet Zeki Tunç, Oğuz Aydıngöz


GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR (Teknik Direktör: Hakan Kutlu)

Takımda Kalanlar: Abdulhaluk Aba, Alanzinho, Aykut Erdoğan, Emre Keleşoğlu, Erdal Güneş, Erkam Reşmen, Harun Biçer, Mahmut Cin, Nevres Demir, Talha Demir, Ufuk Budak, Umut Sönmez, Yasin Ozan, Yücel Candemir
Gelenler: Gökhan Sazdağı (Fenerbahçe), Nemanja Kojiç (Partizan), Nikola Rospopoviç (Rad Belgrad), Adam Stachowiak (Botev Plovdiv), Bebeto (Kecskemeti TE), Ahmet Sabri Fener (Torku Konyaspor), Serkan Yanık (Mersin İdman Yurdu), Murat Yıldırım (Kayseri Erciyesspor), Onur Alkan - Yenal Tuncer (Karşıyaka), Muhammed Himmet Ertürk (Denizlispor), Soner Örnek (Tokatspor), Fatih Gülmez (Ankara Demirspor), Nesip Özel (Van Büyükşehir Belediyespor), Mert Sinan Pekesen (RW Frankfurt)
Kiralık Gelenler: Oğuzhan Kayar (Galatasaray), İshak Çakmak (Torku Konyaspor)
Altyapıdan Yükselenler: Fatih Durna - Muhammed Fetullah Özdemir

Gidenler: Wissem Ben Yahya (Club Africain), Köksal Yedek (Kardemir Karabükspor), Ergin Keleş - Mahmut Temür (Adanaspor), Salih Sefercik (MKE Ankaragücü), Abdullah Halman (Kocaeli Birlikspor), Atilla Özmen (İnegölspor), İlker Avcıbay (Bayrampaşa), Mehmet Nas (Sivas Belediyespor), Emir Korubeyi (Bergama Belediyespor), Ali Tandoğan, Armand Deumi, Burak Canyurt, Ferdi Elmas, İbrahim Kaş, Mahmut Bezgin
Kiralık Gidenler : Ramazan Özkabak (Bodrum Belediyesi Bodrumspor)
Lisansı Çıkartılmayanlar: Josef Çınar, Mehmet Oğuzcan, Turgay Bahadır, Ümit Deniz


GİRESUNSPOR (Teknik Direktör: Sefer Yılmaz)

Takımda Kalanlar: Abdulaziz Solmaz, Alaattin Tosun, Ali Aydın, Berkan Yıldırım, Cihan Can, Eser Altın, Fevzi Özkan, Mehmet Çayan, Mustafa Demirhan, Oğuzhan Öztürk, Onur Demir, Özgür Yılmaz, Rıdvan Sağlam, Solomon Abwo, Vedat Muriç
Veysel Aksu (İstanbul Başakşehir), Salih İnceoğlu (Erokspor), Ümit Yücel Eminoğlu (Hednesford)
Gelenler: Mohamadou Sissoko (Otelul Galati), Waldison (Santa Cruz), Dodo (Paykan), Herve Tschami (El Oruba Sur), Arif Şahin (Antalyaspor), Rızvan Şahin (Başakşehir FK), Onur Cenik (Kardemir Karabükspor), Uğur Aktaş (Balıkesirspor), Hüsamettin Tut (Orduspor), Anıl Atağ (Manavgatspor)
Kiralık Gelenler: Berk İsmail Ünsal (Galatasaray), Fatih Çıplak (Sivasspor)
Altyapıdan Yükselenler: Eren Çolak - Murat Can Yayla

Gidenler: İsmail Dinler (Kardemir Karabükspor), Veysel Aksu (Şanlıurfaspor), Çağrı Ortakaya (Elazığspor), Ziya Alkurt (1461 Trabzon), Adem Sağlam (MKE Ankaragücü), Ergün Çakır (İnegölspor), Barış Bakır (Sarıyer), Birol Hikmet (Gümüşhanespor), Hakan Çevik (Büyükçekmece Tepecikspor), Ozan Kılıçoğlu (Sivas Belediyespor), Furkan Işıkdemir (Van Büyükşehir Belediyespor), Eray Çalışkan (Kastamonuspor 1966), Murat Can Aydın, Jones Carioca, Recep Biler
Kiralaması Bitenler: Alican Karadağ (Sivasspor)
Kiralık Gidenler: Samet Yalçın - Şahin Gizlenci (Niğde Belediyespor)


GÖZTEPE (Teknik Direktör: Metin Diyadin)

Takımda Kalanlar: Cemil Vatansever, Emrah Metoğlu, Emre Aygün, Erkan Sekman, Ertuğrul Arslan, İsa Akgöl, Mehmet Erdem Uğurlu, Mehmet Göktuğ Bakırbaş, Oğuzhan Bahadır, Salim İyik, Tuncay Kılıç
Gelenler: Gökhan Karadeniz (Trabzonspor), Jacques Gosso - Özgür İleri (Gençlerbirliği), Mirkan Aydın (Eskişehirspor), Barış Başdaş (Kasımpaşa), Benjamin Fuchs (Torku Konyaspor), Remzi Giray Kaçar (Çaykur Rizespor), Robert Maah (US Orleans), Nahir Besera (Hammarby IF), Leroy George (Qarabag Agdam), Björn Vleminckx - Gökhan Değirmenci (Kayseri Erciyesspor), Hakan Arslan (Şanlıurfaspor), Hakan Barış (Manisaspor), Ali Can İlbay (Ratingen 04)
Altyapıdan Yükselenler: Fatih Kuruçuk

Gidenler: Ümit Tütünci (Elazığspor), Tolga Çavdar (Manisaspor), Burak Keskin (Hatayspor), Enes Kubat (MKE Ankaragücü), Egemen Gençalp - Umut Kaya (Kocaeli Birlikspor), Mustafa Tahir Babaoğlu - Sabutay Alper Bayülken (Sarıyer), Ali Akburç (Sivas Belediyespor), Hasan Küçcük (Keçiörengücü), Serdar Deniz (Büyükşehir Belediye Erzurumspor), Doğancan Ereşmeli (Etimesgut Belediyespor), Furkan Alakmak, Mustafa Tiryaki, Ramazan Işık
Kiralaması Bitenler: Hasan Hüseyin Acar (Eskişehirspor), Fatih Kıran (Sivasspor)
Kiralık Gidenler: Halil Akbunar (Elazığspor), Fethi Özer - İsmail Can Üzüm (Tirespor 1922), Zahid Kaya (Düzcespor)
Lisansı Çıkartılmayanlar: Cengiz Biçer


KARDEMİR KARABÜKSPOR (Teknik Direktör: Hüseyin Kalpar)

Takımda Kalanlar: Alpay Koçaklı, Emre Sorgun, Fatih Candan
Gelenler: Adriano (Gil Vicente), Marius Alexe (Dianmo Bükreş), Emir Küçükakgül (Otelul Galati), Ergün Teber (Eskişehirspor), Elvis Kokaloviç (Torku Konyaspor), Murat Akın (Başakşehir FK), Kerim Zengin (Akhisar Belediyespor), Cemil Adıcan (Kayserispor), Ercüment Kafkasyalı - Muhammet Reis (Osmanlıspor), İlhan Depe (Balıkesirspor), Bekir Ozan Has - Simon Zenke (Şanlıurfaspor), İzzet Yıldırım (Elazığspor), Köksal Yedek (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Rıza Efendioğlu (Altınordu), İsmail Dinler (Giresunspor), Ramazan Haklı (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor)
Kiralık Gelenler: Gabriel İancu - İonut Neagu (Steau Bükreş), Gökhan Alsan (Trabzonspor), Oğuz Han Aynaoğlu (Bursaspor), Recep Aydın (Torku Konyaspor), Osman Çelik (Antalyaspor)
Altyapıdan Yükselenler: Bahadır Han Güngördü - Gündoğan Toprak

Gidenler: Boy Waterman (APOEL Nicossia), Joseph Akpala (KV Oostende), Domi Kumbela (Greuther Fürth), Erdem Özgenç (Bursaspor), Fethi Emre Güngör (Eskişehirspor), Erkan Kaş - Hakan Özmert - Yiğit İncedemir (Sivasspor), Onur Ayık (Akhisar Belediyespor), Ahmet İlhan Özek (Çaykur Rizespor), Abdülaziz Demircan - Larrys Mabiala - Samba Sow (Kayserispor), Musa Çağıran (Osmanlıspor), Aykut Akgün (Adana Demirspor), Onur Cenik (Giresunspor), Ceyhun Yazar (Orhangazispor), Ahmet Burgaz (24 Erzincanspor), Tanju Kayhan
Kiralaması Bitenler: Furkan Özçal (Galatasaray), İbrahim Serdar Aydın (Fenerbahçe)
Kiralık Gidenler: Kuca (Belenenses), Abdu Rezak Traore (Torku Konyaspor), Selim Kayacı (Gölcükspor), Burak Emirhan Yurunuş (Sultanbeyli Belediyespor)
Lisansı Çıkartılmayanlar: Aykut Özer, Bertul Kocabaş, Emre Özkan, Murat Akça


KARŞIYAKA (Teknik Direktör: Cüneyt Dumlupınar)

Takımda Kalanlar: Ali Kemal Özkan, Erhan Erentürk, Okan Şahingöz
Gelenler: Djiby Fall (Randers FC), Aleksandr Amisulaşvili (İnter Bakü), Tayfun Pektürk (Başakşehir FK), Çağlar Birinci - Fatih Serkan Kurtuluş - Kamran Aghayev - Mehmet Eren Boyraz (Kayserispor), Gökhan Ünal (Balıkesirspor), Mehmet Akgün - Necati Ateş - Senijad İbriçiç (Kayseri Erciyesspor), Deniz Aslan (Boluspor), Zeki Korkmaz (Elazığspor), Taha Balcı (Altınordu), Ersin Veli (Yeni Malatyaspor), Ersin Aydın (Darıca Gençlerbirliği), Engin Baytar (Şubat 2015'te Galatasaray'dan Ayrıldı)
Kiralık Gelenler: Berkay Can Değirmencioğlu (Fenerbahçe), Ömer Can Sokullu (Başakşehir FK), Tugay Kaçar (Osmanlıspor)
Altyapıdan Yükselenler: Fehim Mücahit Serçe - Yiğit Yavuz

Gidenler: Kahe (Oeste), Rıdvan Şimşek (Antalyaspor), Ahmet Arı - Erdi Kasapoğlu - Mehmet Sıddık İstemi (Şanlıurfaspor), Ramazan Sal (Boluspor), Mehmet Yiğit (Elazığspor), Servan Taştan (Denizlispor), Onur Alkan - Yenal Tuncer (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Mehmet Ayaz (İnegölspor), Onur Okan (Kocaeli Birlikspor), Can Erdem (Sarıyer), Behram Zülaloğlu (Tarsus İdman Yurdu), Aykut Kıratlı (Anadolu Üsküdar 1908), Eray Güçlü, Juninho, Mahir Şükürov
Kiralaması Bitenler: Cenk Güvenç (Çaykur Rizespor), Mustafa Aşan (Şanlıurfaspor)
Kiralık Gidenler: Cenk Özbey (Fethiyespor), Ali Say (Kartalspor) Metin Peker (Turgutluspor), Hakan Kuş (Arsinspor), Battal Demirbilek (Sancaktepe Belediyespor)Arif Cılak (Çine Madranspor), Tugay Kırcalı (Etimesgut Belediyespor)Bartu Umut (Düzcespor)
Lisansı Çıkartılmayanlar: Anıl Çıracı, Emircan Avcı, Erdal Alıcı


KAYSERİ ERCİYESSPOR (Teknik Direktör: Mustafa Şimşek Özkeş)

Takımda Kalanlar: Barış Memiş, Bilal Kılıç, Emre Öztürk, Ethem Ercan Pülgir, İlhan Parlak, Tayyib Kanarya, Tuğay Adamcıl, Üstün Bilgi, Volkan Okumak, Yakup Ramazan Zorlu, Yusuf Balcıoğlu, Zülküf Özer
Gelenler: Georgios Sarris (AEK Atina), Onurcan Piri (Bursaspor), Çağrı Yarkın (Antalyaspor), Eldin Adiloviç (Şanlıurfaspor), Erçağ Evirgen (Denizlispor), Taner Yalçın (Elazığspor), Emre Toraman (Yeni Malatyaspor), Hüseyin Tokmak (Bucaspor), Nezir Özer (Amed Sportif Faaliyetler), Mehmet Fırat Demir (Bursa Nilüferspor), Aykut Civelek (Greuther Fürth II)
Kiralık Gelenler: Erdi Can Şehit (Fenerbahçe), Cihan Yıldız (Başakşehir FK), Pekin Köşkek (Akhisar Belediyespor), Samed Ali Kaya (Kayserispor), Selim Ilgaz (Fatih Karagümrük)
Altyapıdan Yükselenler: Ahmet Özdemir - Ferhat Uğur - Mehmet Bayram - Mehmet Seçme - Mustafa Öztürk - Osman Kuş - Serkan Demirezen - Yunus Öztürk

Gidenler: Georges Mandjeck (FC Metz), Yasin Pehlivan (Red Bull Salzburg), Anıl Karaer (Eskişehirspor), Cenk Ahmet Alkılıç (Başakşehir FK), John Boye - Orhan Gülle (Sivasspor), Kerim Avcı (Balıkesirspor), Mehmet Akgün - Senijad İbriçiç (Karşıyaka), Edinho (Şanlıurfaspor), Murat Yıldırım (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Gökhan Değirmenci (Göztepe), Sinan Karadağ (Tuzlaspor), Royston Drenthe, Uğur Demirkol
Kiralaması Bitenler: Jacques Zoua (Hamburg), Yacouba Sylla (Aston Villa), Mahmut Özen (Malmö), Caner Osmanpaşa - Serdar Gürler (Trabzonspor)
Kiralık Gidenler: Oğulcan Çağlayan (Kayserispor) 
Lisansı Çıkartılmayanlar: Papa Diakhete


SAMSUNSPOR (Teknik Direktör: Ümit Özat)

Takımda Kalanlar: Alperen Pak, Burhan Arman, Canberk Aydın, Ercan Yazıcı, Erdi Dikmen, Erkut Özkan, Fatih Kılıçkaya, Francis Ofoedu, Furkan Köse, Hasan Kılıç, Musa Aydın, Mustafa Sevgi, Stefanov İvanov, Taha Yalçıner
Gelenler: Bekir Sevgi (Bursaspor), Ehiosun Ekhigo (Gençlerbirliği), Distel Zola (LB Chateauroux), Ousmane N'Diaye (AC Arles - Avignon), Mehmet Çakır (Elazığspor), Murat Gürbüzerol (Boluspor), Safa Serbest (Orduspor), Muharrem Efe (İnegölspor)
Kiralık Gelenler: Famoussa Kone (SC Bastia), Ersel Aslıyüksek (Gençlerbirliği), Oğuzhan Berber (Çaykur Rizespor)
Altyapıdan Yükselenler: Orhan Erdoğan

Gidenler: Doğan Erdoğan (LASK Linz), Mbilla Etame (Antalyaspor), Ahmet Burak Solakel (Adana Demirspor), Murat Akyüz (Elazığspor), Soner Şahin (Boluspor), Ayhan Tuna Üzümcü (Denizlispor), Zafer Özden (Nazilli Belediyespor), Mücahit Ceylan (Sarıyer), Sefa Aksoy (Kırklarelispor), Ali Zorlu - Hasan Hüseyin Akınay (Gümüşhanespor), Mehmet Yılmaz (Fatih Karagümrük), Oğuzhan Bulgan (Derincespor), Kemal Sabri Bayraktar (Erzin Belediyespor)
Kiralaması Bitenler: Recep Niyaz (Fenerbahçe), Eren Tozlu (Mersin İdman Yurdu), Sezer Özmen (Çaykur Rizespor)
Kiralık Gidenler: Halil İbrahim Pekşen (Büyükçekmece Tepecikspor), Harun Gürbüz (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor)


ŞANLIURFASPOR (Teknik Direktör: Engin Korukır)

Takımda Kalanlar: Abdülkadir Özgen, Ebubekir Elihoş, Ekrem Hayyam Dağ, Fevzi Elmas, Halil Köçer, Hüsnü Başkurt, Kenan Karışık, Kubilay Sönmez, Mustafa Aşan, Onur Akbay, Veli Kızılkaya, Veysel Aksu, Youssef Yeşilmen
Gelenler: Doudou Mangni (Atalanta), Diogo Valente (CFR Cluj), Toni Silva (CSKA Sofya), Fernando Silva (Slavia Sofya), Cicero (FC Paços de Ferreira), Kıvanç Karakaş - Necati Yılmaz (Çaykur Rizespor), Edinho (Kayseri Erciyesspor), Mehmet Rızvan Yıldız - Şaban Özel (Adana Demirspor), Ahmet Arı - Erdi Kasapoğlu - Mehmet Sıddık İstemi (Karşıyaka)
Kiralık Gelenler: Umut Gündoğan (Galatasaray), Magique (Coimbra)

Gidenler: Rodrigo Tello (Audax Italiano), Bora Körk (Akhisar Belediyespor), Bekir Ozan Has -Simon Zenke (Kardemir Karabükspor), Hüseyin Tok (Balıkesirspor), Eldin Adiloviç (Kayseri Erciyesspor), Hakan Arslan (Göztepe), Onur Kolay (Hatayspor), Serdar Eylik (Sarıyer), Ersel Çetinkaya (İstanbulspor), Abdullah Kurtboğan (Zara Belediyespor), İbrahim Bahçivan
Kiralaması Bitenler: Abdülkadir Özdemir - Gökhan Alsan - Göksu Alhas (Trabzonspor), İbrahim Yılmaz (Başakşehir FK), Volkan Okumak (Kayseri Erciyesspor)
Kiralık Gidenler: İzzet Canlıka - Yunus Emre Mest (Hatayspor), Oğuz Çalışkan (Bugsaşspor), Hami Çolak (Cizrespor)


YENİ MALATYASPOR (Teknik Direktör: Yücel İldiz)

Takımda Kalanlar: Abdulrakip Karaer, Abdülsamed Damlu, Ali Sakal, Aydın Çetin, Burak Kavlak, Çağrı Karakuş, Ferhat Canlı, Hüseyin Kar, İrfan Başaran, Koray Şanlı, Mehmet Ayaoku, Osman Fırat, Ramazan Kahya, Sadık Çiftpınar, Taner Taşdemir, Vedat Budak, Vedat Kapurtu
Gelenler: Sunday Mba (Bastia), Alex (Pandurii), George Akpabio (Chippa United), Gonzalo Godoy (Nublense), Okechukwu Godson Azubuike (Bayelsa), Ertaç Özbir (Kasımpaşa), Ahmet Çelik - Emre Selen (Adana Demirspor), Kemal Cingirt (Altınordu), İskender Alın (Bucaspor), Azad Filiz (Kartalspor), Kamil İçer (Amed Sportif Faaliyetler), Yakup Alkan (Tuzlaspor)
Kiralık Gelenler: Musa Sinan Yılmazer (Sivasspor)
Altyapıdan Yükselenler: Hakan Bezci

Gidenler: Emre Toraman (Kayseri Erciyesspor), Ersin Veli (Karşıyaka), Onur Kalafat (Manisaspor), Şener Özcan (Hatayspor), Onur Acar (Fethiyespor), Caner Ağca - Serkan Çalık (Sarıyer), Samed Kartal (Pendikspor), Emrah Kol (Amed Sportif Faaliyetler), Fatih Gül (Büyükşehir Belediye Erzurumspor), Sergen Piçinciol (Ayvalıkgücü Belediyespor), Mustafa Tuna Kaya, Onur Tuncer
Kiralaması Bitenler: Mehmet Enes Sığırcı (Mersin İdman Yurdu), Uğur Erdoğan (Kocaeli Birlikspor)
Lisansı Çıkartılmayanlar: Can Doruk Çağlar

1 yorum:

  1. 3 ligin de paylaşır mısınız admin?

    YanıtlaSil